Skip to main content

Pohoda 2008

Aj tento rok sa chystám na Pohodu. Aby bola na Pohode pohoda, je dobré si pozrieť program pár dní dopredu a zistiť kedy hrá obľúbená kapela alebo iné hudobné teleso. Obyčajne to dopadne tak, že sa lieta z jedného stage-u na druhý a veľa sa nestihne. Na Pohode hrá dosť dobrých hudobníkov a môže sa stať, že najkrajší hudobný zážitok si namiesto od headlinera odnesiete od nejakej za začiatku nezaujímavej kapely, keď ste sa náhodou postávajúc s kofolou v ruke ocitli na ich koncerte.
Cez to všetko, rád by som si pozrel pre mňa zaujímavých týchto tu:

Sto Múch
Piatok - Bažant stage - 14:00
- skvelí hudobníci s dobrým zmyslom pre humor

Fermata
Piatok - Tatra banka aréna - 14:40
- mám medzery v slovenskej hudbe, mal by som si ísť túto legendu vypočuť

My toys like me

Piatok - O2 aréna - 18:30
- vôbec nepoznám, nechám sa prekvapiť

Jana Kirschner
Piatok - Tatra banka aréna - 19:40

GOCOO
Piatok - Meetoo stage - 21:00
- nedostal som sa na budeníkov YAMATO, tak sa teším na týchto

Matthew Herbert big band
Piatok - Bažant stage - 22:00
- podľa ukážok skladieb z last.fm to môže byť skutočne super zážitok

Veneer
Piatok - Devín_FM - 22:45
- pohodová hudba s Paľom Hubinákom, treba aj vidieť

UNKLE
Piatok - O2 aréna - 23:00
- snáď dobrý a kvalitný trip-hop

Fatboy Slim
Piatok/Sobota - Bažant stage - 00:00
- na jeho hudbe som prežil niekoľko školských výletov a album You've Come a Long Way, Baby, bol asi jeden z prvých albumov elektronickej hudby, ku ktorým som sa dostal

Mr. Oizo

Piatok/Sobota - O2 aréna - 01:00
- Flat Beat rulez

Fabulous Feet
Sobota - Nay tanečný dom - 13:15
- majstrov sveta v stepovaní a ešte k tomu zo Slovenska si nechcem nechať ujsť

Para
Sobota - O2 aréna - 17:00
- na každom z koncertov Pary, kde som bol, bola vždy super atmosféra

Hexstatic
Sobota - O2 aréna - 20:30
- poznám len z ukážok alebo mi už ktosi ich skladby pustil, celkom sa mi zapáčili

Richard Müller
Sobota - Bažant stage - 22:00
- jeho hudbu mám rád a navyše má mať so sebou medzinárodnú kapelu, som zvedavý

Lou Rhodes
Sobota - Meetoo stage - 23:00
- Lamb som začal počúvať len nedávno, no hlas tejto speváčky sa mi ihneď zapáčil

Pendulum DJs & MC Jakes
Sobota/Nedeľa - O2 aréna - 00:30
- mám rád D'n'B a Pendulum celkom môžem, tak dúfam, že sa zahrejem

Hiromi
Sobota/Nedeľa - Meetoo stage - 01:00
- som zvedavý ako sa jej (im) bude hrať na festivale. Jej koncert na BJD je dodnes najlepším koncertom čo som kedy počul a videl

Erik Sumo Band
Sobota/Nedeľa - Tatra banka aréna - 02:00

Workshopy, filmy a diskusie tiež stoja za pozornosť.
http://www.pohodafestival.sk/

Comments

  1. Omylom mi autor blogu poslal link na tento článok. Takže sa k nemu vyjadrím. Vlastne mám len jednu malú pripomienku. UNKLE momentálne neznejú triphopovo. Počul som ich koncert na _FM pár hodín po návrate z koncertu Amona Tobina v Prahe a hrali hlavne veci z War Stories. Nie je to až taká kvalita na počúvanie, ale zabavíme sa dobre.

    ReplyDelete
  2. Ďakujem za opravu neznámemu lukášovi, ktorému som omylom poslal tento článok. Vyzná sa.

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Additional RAM to iMac and installation of some software and games

RAM upgrade

After Mac OS 9 updates I started to use this system. But after a short while I realized that I really need more RAM. It was almost impossible to work with more than one application. Therefore I was decided to buy 512 MB RAM.

I knew about one small shop with old computers on Favoritenstrasse (U6: between Taubstummengasse and Südtiroler Platz). I went there and asked about SDRAM PC100. Old but nice guy showed me some 512 MB modules for about 30 €. I didn't have so much money with me at that moment and I also wanted to visit that Mac shop once more. So I left the shop and forgot my umbrella there.

That Mac shop offered me the same kind of RAM for about 45-50 €. Hmm, .... No thanks. I went to my room and picked some money from bankomat. I returned to the computer shop and the seller offered me (except my umbrella - for free of course) one module for 24 €. It has not been tested yet. I have bought it and put in my iMac - and nothing happened. Bad, but I had to go to the school…

#covid19 in the Upper West Side

As of today, New York’s total death toll rose to nearly 3,000, double what it was only three days earlier. The total confirmed cases in the world is 1,141,190 and more than 57,000 of those are in New York City alone. The news is full of sad stories. My family and friends are asking me about the situation in the city on a daily basis. It must be shocking for them to watch the news aboutNew York. But, in fact, how is my life in the Upper West Side?

My last day of work before this lockdown period was March 16th. That day, I gave some data to my colleague, packed my desktop computer in my hiking backpack and walked the 20 blocks home. A lucky move, because a few days later, our institute officially closed their doors. Since then, Mia and I have lived and worked together in my/our apartment, which is around 20 square meters large (200 square feet), in the Upper West Side of Manhattan.

Since Mia and I started dating, we had a rule to live together only after our engagement. We both wanted t…

Windows 7 RC Ultimate on HP Compaq nx6110

I have never tried Vista on my laptop, because it is well suited for WinXP and I don't like Vista. But what if you can download the new Win 7 RC for free?

I'm using Windows XP since I have bought my old laptop HP Compaq nx6110 (1,4 Ghz Celeron M, 768 MB RAM). WinXP runs on this laptop really fast and smoothly, but I have turned every "eyecandy" off and it looks like old Win95 now. But I like this neutral look.

Last week I was closed in my room for two days installing and trying different Linux distributions. After this time I ended with Arch Linux installed on my hard drive - system was stable and either WiFi worked well. Then I realized, that I have spent so much time and done nothing useful. So I decided to work with WinXP and don't bother with other OS (like 2 weeks with Mac OS X a month ago).

But NO. Incidentally I got to this website and started immediately download the iso image. The download process ran in Java and I had download speed about 800 KB/s, that…