Skip to main content

Toalety v Pezinku

Dnes ráno som vlakom prišiel po prebdenej a pretancovanej noci v Bratislave do Pezinka. Všeličo som popil a tak ma už vo vlaku začalo bolieť brucho a hnalo ma to dosť na toaletu. Myslel som si, že na stanici nejaké budú a tak som sa na to dosť spoliehal.

Toalety tam boli, no zatvorené. Myslel som, že si treba vypýtať kľúč a tak som šiel za tetou, ktorá predáva lístky na vlak. Tá mi však povedala, že ona s toaletami nemá nič spoločné a tvárila sa ako keby ani nevedela, že na stanici nejaké sú. Tu už som mal dosť silné nutkanie a brucho ma začalo bolieť ešte viac. Povedal som si, že aj keď o žiadnych verejných toaletách v Pezinku neviem, pôjdem cez námestie a možno tam nejaké predsa len budú.

No neboli. Tak som začal uvažovať že pôjdem niekam do parku, už sa to nedalo vydržať. Potom mi napadlo, že skúsim Zámocký park. Tak som sa pomaly horko-ťažko dostal až k parku, kde som skutočne našiel toalety. Ale zavreté. Vedľa stál nejaký chlapík tak som sa ho spýtal že teda kam ďalej. Povedal mi, že verejné toalety na námestí skutočne zrušili. Nech skúsim jednu kaviareň, vraj možno otvárajú už o siedmej. Bola nedeľa ráno.

Kaviareň som nenašiel a už cestou som si vyhliadol zopár miest, kam by som šiel ak žiadne toalety nenájdem. Skutočne mi bolo dosť zle. Nepamätám sa, že by som niekedy takto akútne vyhľadával toalety a nadával na žiadne možnosti kam ísť, keď to na človeka príde. Trebárs aj v také nedeľné ráno.

Vtom som zbadal tabuľu jedného nového hotela. Okamžite som šielna recepciu a ponúkol recepčnému peniaze, len nech ma pustí na záchod. On však veľmi chápavo odvetil, že netreba nič platiť, toalety sú hneď vedľa a môžem ich použiť. O pár sekúnd sa na recepcií zjavila aj jedna dáma v slušivom kostýme s čerstvou kávou v šálke. Zrejme to bola vedúca alebo majiteľka hotela. A ešte tá mi s úsmevom ukázala ako sa dostanem na toaletu.

Skutočne nečakaný zvrat. Ešte pred pár sekundami som nevedel kam a myslel že mi exploduje brucho a potom neskôr som sedel na luxusnom záchode vo štvorhviezdičkovom hoteli. Mal som šťastie a bol som príjemne prekvapený, že aj u nás sa nájdu takíto ľudia. Zlepšili mi celý deň. Bohužiaľ som ich cestou z hotela už nestretol, takže som im ani nepoďakoval za záchranu môjho života.

Celý šťastný som sa potom vybral na autobusovú zastávku, z ktorej mi asi pred minútou ušiel autobus. Šiel som teda do kostola, z ktorého sa do tichého námestia šíril spev a modlitby. Ostal som na skorú nedeľnú omšu a počkal na ďalší autobus domov.

Comments

 1. ,) pekna story
  inak teraz sa namiesto verejneho wc pouzivaju zachody v pluse.. len neviem od kedy tu budovy otvaraju.. ale byvaju pekne a ciste, zatial som bola vzdy spokojna,))

  ReplyDelete
 2. ...a čo z toho všetkého vlastne vyplýva?
  - nie všeličo popiť a dostať sa bez brušných múk rovno domov
  - hocičo popiť a nehľadať staničné toalety, ale utekať rovno do 4****-ho hotela
  - robiť čo ťa napadne, na nič nemyslieť a následne si to namieriť rovno do kostola
  - zostať doma a čítať blogy
  - neopúšťať miesto hýrenia skoro ráno, ale zotrvať až do obeda, spoliehať sa na prítomné toalety, držať si pred nimi miesto nervóznym podupkávaním a opieraním sa o ich dvere
  ???
  M.

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Additional RAM to iMac and installation of some software and games

RAM upgrade

After Mac OS 9 updates I started to use this system. But after a short while I realized that I really need more RAM. It was almost impossible to work with more than one application. Therefore I was decided to buy 512 MB RAM.

I knew about one small shop with old computers on Favoritenstrasse (U6: between Taubstummengasse and Südtiroler Platz). I went there and asked about SDRAM PC100. Old but nice guy showed me some 512 MB modules for about 30 €. I didn't have so much money with me at that moment and I also wanted to visit that Mac shop once more. So I left the shop and forgot my umbrella there.

That Mac shop offered me the same kind of RAM for about 45-50 €. Hmm, .... No thanks. I went to my room and picked some money from bankomat. I returned to the computer shop and the seller offered me (except my umbrella - for free of course) one module for 24 €. It has not been tested yet. I have bought it and put in my iMac - and nothing happened. Bad, but I had to go to the school…

Yamaha S08 - sticky keys repair

My keyboard Yamaha S08 suffered from several "sticky keys" disease already a year, perhaps more. That saying, I am pretty bad piano player. However, I like to have my devices fully functional for any cases.
I have found a very helpful guide, but with no photos. I made some for better visualization of the repair.
First, I unfastened all screws from both sides:

Second, I unfastened all screws from a wooden base plate which were holding the part with electronics.


Then I unfastened the golden screws holding the whole keyboard to the wood. The keyboard was now accessible from both sides.

The last step is described in the following video. It was just removing the sticky keys and reinserting them without a metal spring coming inside. The end of the metal spring has been left outside of the key:


So far it works well!

Windows 7 RC Ultimate on HP Compaq nx6110

I have never tried Vista on my laptop, because it is well suited for WinXP and I don't like Vista. But what if you can download the new Win 7 RC for free?

I'm using Windows XP since I have bought my old laptop HP Compaq nx6110 (1,4 Ghz Celeron M, 768 MB RAM). WinXP runs on this laptop really fast and smoothly, but I have turned every "eyecandy" off and it looks like old Win95 now. But I like this neutral look.

Last week I was closed in my room for two days installing and trying different Linux distributions. After this time I ended with Arch Linux installed on my hard drive - system was stable and either WiFi worked well. Then I realized, that I have spent so much time and done nothing useful. So I decided to work with WinXP and don't bother with other OS (like 2 weeks with Mac OS X a month ago).

But NO. Incidentally I got to this website and started immediately download the iso image. The download process ran in Java and I had download speed about 800 KB/s, that…