Skip to main content

Toalety v Pezinku

Dnes ráno som vlakom prišiel po prebdenej a pretancovanej noci v Bratislave do Pezinka. Všeličo som popil a tak ma už vo vlaku začalo bolieť brucho a hnalo ma to dosť na toaletu. Myslel som si, že na stanici nejaké budú a tak som sa na to dosť spoliehal.

Toalety tam boli, no zatvorené. Myslel som, že si treba vypýtať kľúč a tak som šiel za tetou, ktorá predáva lístky na vlak. Tá mi však povedala, že ona s toaletami nemá nič spoločné a tvárila sa ako keby ani nevedela, že na stanici nejaké sú. Tu už som mal dosť silné nutkanie a brucho ma začalo bolieť ešte viac. Povedal som si, že aj keď o žiadnych verejných toaletách v Pezinku neviem, pôjdem cez námestie a možno tam nejaké predsa len budú.

No neboli. Tak som začal uvažovať že pôjdem niekam do parku, už sa to nedalo vydržať. Potom mi napadlo, že skúsim Zámocký park. Tak som sa pomaly horko-ťažko dostal až k parku, kde som skutočne našiel toalety. Ale zavreté. Vedľa stál nejaký chlapík tak som sa ho spýtal že teda kam ďalej. Povedal mi, že verejné toalety na námestí skutočne zrušili. Nech skúsim jednu kaviareň, vraj možno otvárajú už o siedmej. Bola nedeľa ráno.

Kaviareň som nenašiel a už cestou som si vyhliadol zopár miest, kam by som šiel ak žiadne toalety nenájdem. Skutočne mi bolo dosť zle. Nepamätám sa, že by som niekedy takto akútne vyhľadával toalety a nadával na žiadne možnosti kam ísť, keď to na človeka príde. Trebárs aj v také nedeľné ráno.

Vtom som zbadal tabuľu jedného nového hotela. Okamžite som šielna recepciu a ponúkol recepčnému peniaze, len nech ma pustí na záchod. On však veľmi chápavo odvetil, že netreba nič platiť, toalety sú hneď vedľa a môžem ich použiť. O pár sekúnd sa na recepcií zjavila aj jedna dáma v slušivom kostýme s čerstvou kávou v šálke. Zrejme to bola vedúca alebo majiteľka hotela. A ešte tá mi s úsmevom ukázala ako sa dostanem na toaletu.

Skutočne nečakaný zvrat. Ešte pred pár sekundami som nevedel kam a myslel že mi exploduje brucho a potom neskôr som sedel na luxusnom záchode vo štvorhviezdičkovom hoteli. Mal som šťastie a bol som príjemne prekvapený, že aj u nás sa nájdu takíto ľudia. Zlepšili mi celý deň. Bohužiaľ som ich cestou z hotela už nestretol, takže som im ani nepoďakoval za záchranu môjho života.

Celý šťastný som sa potom vybral na autobusovú zastávku, z ktorej mi asi pred minútou ušiel autobus. Šiel som teda do kostola, z ktorého sa do tichého námestia šíril spev a modlitby. Ostal som na skorú nedeľnú omšu a počkal na ďalší autobus domov.

Comments

 1. ,) pekna story
  inak teraz sa namiesto verejneho wc pouzivaju zachody v pluse.. len neviem od kedy tu budovy otvaraju.. ale byvaju pekne a ciste, zatial som bola vzdy spokojna,))

  ReplyDelete
 2. ...a čo z toho všetkého vlastne vyplýva?
  - nie všeličo popiť a dostať sa bez brušných múk rovno domov
  - hocičo popiť a nehľadať staničné toalety, ale utekať rovno do 4****-ho hotela
  - robiť čo ťa napadne, na nič nemyslieť a následne si to namieriť rovno do kostola
  - zostať doma a čítať blogy
  - neopúšťať miesto hýrenia skoro ráno, ale zotrvať až do obeda, spoliehať sa na prítomné toalety, držať si pred nimi miesto nervóznym podupkávaním a opieraním sa o ich dvere
  ???
  M.

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

First Hawaii, then Oregon

Why? Hawaii - the international conference on MR (ISMRM) happened to be in Honolulu in 2017. Oregon - to counterbalance volcanic islands with sunny beaches and volcanic mountain with snow.

Part One: No Glamping in Hawaiian Islands

Island One: KauaiAfter comfy 24-hour economy flights with Eva and Fabian, and just as I started to watch Moana, we landed in Lihue (Kauai). I assembled with Pedro, we took a rental car and quickly found our room in cosy Kauai Palms Hotel. For lunch next day we met Andrea in Kapaa and together we headed to see Wailua Falls, not far from Lihue. We left Andrea in Kapaa later that day and for our next night we were going to camp at Koke'e State Park Campground (thanks Evka for help with fixing my tent!). The night was very cold, roosters were loud and views from Kalalau Lookout were astonishing! It was time to warm up and see some beach so we decided to get a nice cup of coffee and visit a beach with restricted access for rental cars - Barking Sands Beach in 

Yamaha S08 - sticky keys repair

My keyboard Yamaha S08 suffered from several "sticky keys" disease already a year, perhaps more. That saying, I am pretty bad piano player. However, I like to have my devices fully functional for any cases.
I have found a very helpful guide, but with no photos. I made some for better visualization of the repair.
First, I unfastened all screws from both sides:

Second, I unfastened all screws from a wooden base plate which were holding the part with electronics.


Then I unfastened the golden screws holding the whole keyboard to the wood. The keyboard was now accessible from both sides.

The last step is described in the following video. It was just removing the sticky keys and reinserting them without a metal spring coming inside. The end of the metal spring has been left outside of the key:


So far it works well!

Inspiring music in Casey Neistat's vlogs

After watching a few vlogs by Casey Neistat on Youtube, I couldn't help notice the well-chosen music in the background. Particularly music by one artist named Julian Avila. Here is his music: https://soundcloud.com/julian_avila
Inspired, I took several months old videos I shot on GoPro Hero 2 when I was biking to Kahlenberg in the rain. After a few hours and two whiskeys, this came from my computer: