4. 5. 2009

Na stanici

Už pomaly stereotypné cestovanie do Viedne mi dnes skrášlila celkom zaujímavá situácia. Na Südbahnhof som čakal na nástupišti 21 a zrazu ku mne prišli dve ženy s kuframi. Na batožine mali nálepky z letiska, tak som si hneď pomyslel, že turistky.

Jedna sa ma takou anglickou nemčinou spýtala, či tento vlak (na ktorý som čakal) ide cez Praterstern. Cestoval som až do Floridsdorfu, takže som odpovedal, že áno. Potom sme sa o niečom rozprávali a spýtal som sa ich, odkiaľ prišli. Pricestovali z Kanady a ja som im povedal, že som študent a normálne študujem na Slovensku. V tom jedna z nich začala rozprávať po slovensky a druhá, že sa narodila v Komárne. Bola to mama s dcérou a ako som sa neskôr dozvedel, boli vo Viedni na párdňovom výlete.

Dcéra už 7 rokov žije pri Stuttgarte a mama stále v Kanade, kde sa v 70. rokov presťahovali. Dozvedel som sa, že v Kanade pri Manitobe je mesto Komarno. Nachádza sa tam veľká socha komára. Keďže som si na túto situáciu spomenul, vyhľadal som ho teda.


Cestovali sme spolu pár zastávok a zhodli sme sa na tom, že okrem toho, že Viedeň je skutočne krásne mesto, stretajú sa tu najrôznejší ľudia z celého sveta.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára