Skip to main content

Na stanici

Už pomaly stereotypné cestovanie do Viedne mi dnes skrášlila celkom zaujímavá situácia. Na Südbahnhof som čakal na nástupišti 21 a zrazu ku mne prišli dve ženy s kuframi. Na batožine mali nálepky z letiska, tak som si hneď pomyslel, že turistky.

Jedna sa ma takou anglickou nemčinou spýtala, či tento vlak (na ktorý som čakal) ide cez Praterstern. Cestoval som až do Floridsdorfu, takže som odpovedal, že áno. Potom sme sa o niečom rozprávali a spýtal som sa ich, odkiaľ prišli. Pricestovali z Kanady a ja som im povedal, že som študent a normálne študujem na Slovensku. V tom jedna z nich začala rozprávať po slovensky a druhá, že sa narodila v Komárne. Bola to mama s dcérou a ako som sa neskôr dozvedel, boli vo Viedni na párdňovom výlete.

Dcéra už 7 rokov žije pri Stuttgarte a mama stále v Kanade, kde sa v 70. rokov presťahovali. Dozvedel som sa, že v Kanade pri Manitobe je mesto Komarno. Nachádza sa tam veľká socha komára. Keďže som si na túto situáciu spomenul, vyhľadal som ho teda.


Cestovali sme spolu pár zastávok a zhodli sme sa na tom, že okrem toho, že Viedeň je skutočne krásne mesto, stretajú sa tu najrôznejší ľudia z celého sveta.

Comments

Popular posts from this blog

First Hawaii, then Oregon

Why? Hawaii - the international conference on MR (ISMRM) happened to be in Honolulu in 2017. Oregon - to counterbalance volcanic islands with sunny beaches and volcanic mountain with snow.

Part One: No Glamping in Hawaiian Islands

Island One: KauaiAfter comfy 24-hour economy flights with Eva and Fabian, and just as I started to watch Moana, we landed in Lihue (Kauai). I assembled with Pedro, we took a rental car and quickly found our room in cosy Kauai Palms Hotel. For lunch next day we met Andrea in Kapaa and together we headed to see Wailua Falls, not far from Lihue. We left Andrea in Kapaa later that day and for our next night we were going to camp at Koke'e State Park Campground (thanks Evka for help with fixing my tent!). The night was very cold, roosters were loud and views from Kalalau Lookout were astonishing! It was time to warm up and see some beach so we decided to get a nice cup of coffee and visit a beach with restricted access for rental cars - Barking Sands Beach in 

Yamaha S08 - sticky keys repair

My keyboard Yamaha S08 suffered from several "sticky keys" disease already a year, perhaps more. That saying, I am pretty bad piano player. However, I like to have my devices fully functional for any cases.
I have found a very helpful guide, but with no photos. I made some for better visualization of the repair.
First, I unfastened all screws from both sides:

Second, I unfastened all screws from a wooden base plate which were holding the part with electronics.


Then I unfastened the golden screws holding the whole keyboard to the wood. The keyboard was now accessible from both sides.

The last step is described in the following video. It was just removing the sticky keys and reinserting them without a metal spring coming inside. The end of the metal spring has been left outside of the key:


So far it works well!

Zaťal som si do prsta

V duchu "naštiepaj drevo nech nevyhasne", som sa chystal udržiavať oheň pred opekačkou. V tom som dostal akýsi výpadok koordinácie a sekera letela pár milimetrov od cieľa. Zasiahla ukazovák na ľavej ruke. A ako to už býva zvykom, všade plno krvi a zveličovania.

Nuž zutekal som do domu a nad vaňou (do ktorej kvapkala krv) som si ranu umyl vo vlažnej vode. Stiahol som si ju leukoplastom a obviazal obväzom. Popritom som zjedol sladkú tyčinku, pretože som mal asi hypoglykémiu, a takmer som omdlel. Nakoniec všetko dobre dopadlo a aj sa opekalo.

Odvtedy prešiel asi mesiac a počas hojenia rany som si len tak pre zábavu fotil celý hojaci proces zvonka. Rana sa dobre zahojila, pamiatkou bude malá ryha, ktorá sa už asi nevyhladí do pôvodne dokonalého povrchu môjho ľavého ukazováka.

Popritom bolo však celkom zaujímavé zopakovať si proces zrážania krvi a zastavenia krvácania. Po poranení prsta začala celkom húfne tiecť krv. Pravdu povediac, čakal som to. Trafil som sa len do kože a možno p…