Skip to main content

SE K750i - 3,5 mm jack mod

Môj starý ale stále jarý mobilný telefón Sony Ericsson K750i má jednu chybu. Nemá jack výstup na slúchadlá. Používa svoj vlastný konektor a tak som vyše dvoch rokov používal SE slúchadlá dodávané výrobcom. Zvuk majú síce dobrý, ale nedržia mi dobre v ušiach a celkovo nemám rád takéto mikro-slúchadlá.

Našiel som preto jeden veľmi dobrý návod ako spraviť jack výstup na originálnom kábli od SE. Začal som rozoberať mikrofón do najmenšej súčiastky, no potom som si uvedomil, že nemám jack výstup. Doma som nenašiel žiaden nepoužívaný a musel by som ho kúpiť. Na nete som našiel už hotový výrobok, stál približne 150 Kč + poštovné. Neviem presne koľko by stál samotný jack výstup, ale asi pár €. Spomenul som si na rakúsky eBay. Za pár sekúnd som tam našiel presne to čo som potreboval a stálo to 1,12 € + poštovné. Adaptér som objednal a spolu s poštovným ma to vyšlo na niečo cez 3 € a posielali to až z HongKongu.


Objednávku som odoslal 3.5. a prišla dnes ráno (12.5.). Najzvláštnejšie ale na tom je, že sa mi minulú noc dva krát snívalo, že som sa bol pozrieť do poštovej schránky, či objednávka dorazila. Hneď ako som sa ráno zobudil, bežal som pozrieť do schránky a bolo to tam!

Celkovo to posilnilo moju dôveru v eBay a PayPal. Adaptér funguje a už zase môžem počúvať hudbu na mobile. Chcelo by to ale trošku lepšie slúchadlá. Mám jedny veľmi staré Philips štuple a dosť šumia. No zatiaľ som spokojný.

Comments

  1. No ja som pocul, ze namiesto potvrdzujucich emailov chodia potvrdzujuce sny.

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

First Hawaii, then Oregon

Why? Hawaii - the international conference on MR (ISMRM) happened to be in Honolulu in 2017. Oregon - to counterbalance volcanic islands with sunny beaches and volcanic mountain with snow.

Part One: No Glamping in Hawaiian Islands

Island One: KauaiAfter comfy 24-hour economy flights with Eva and Fabian, and just as I started to watch Moana, we landed in Lihue (Kauai). I assembled with Pedro, we took a rental car and quickly found our room in cosy Kauai Palms Hotel. For lunch next day we met Andrea in Kapaa and together we headed to see Wailua Falls, not far from Lihue. We left Andrea in Kapaa later that day and for our next night we were going to camp at Koke'e State Park Campground (thanks Evka for help with fixing my tent!). The night was very cold, roosters were loud and views from Kalalau Lookout were astonishing! It was time to warm up and see some beach so we decided to get a nice cup of coffee and visit a beach with restricted access for rental cars - Barking Sands Beach in 

Yamaha S08 - sticky keys repair

My keyboard Yamaha S08 suffered from several "sticky keys" disease already a year, perhaps more. That saying, I am pretty bad piano player. However, I like to have my devices fully functional for any cases.
I have found a very helpful guide, but with no photos. I made some for better visualization of the repair.
First, I unfastened all screws from both sides:

Second, I unfastened all screws from a wooden base plate which were holding the part with electronics.


Then I unfastened the golden screws holding the whole keyboard to the wood. The keyboard was now accessible from both sides.

The last step is described in the following video. It was just removing the sticky keys and reinserting them without a metal spring coming inside. The end of the metal spring has been left outside of the key:


So far it works well!

Zaťal som si do prsta

V duchu "naštiepaj drevo nech nevyhasne", som sa chystal udržiavať oheň pred opekačkou. V tom som dostal akýsi výpadok koordinácie a sekera letela pár milimetrov od cieľa. Zasiahla ukazovák na ľavej ruke. A ako to už býva zvykom, všade plno krvi a zveličovania.

Nuž zutekal som do domu a nad vaňou (do ktorej kvapkala krv) som si ranu umyl vo vlažnej vode. Stiahol som si ju leukoplastom a obviazal obväzom. Popritom som zjedol sladkú tyčinku, pretože som mal asi hypoglykémiu, a takmer som omdlel. Nakoniec všetko dobre dopadlo a aj sa opekalo.

Odvtedy prešiel asi mesiac a počas hojenia rany som si len tak pre zábavu fotil celý hojaci proces zvonka. Rana sa dobre zahojila, pamiatkou bude malá ryha, ktorá sa už asi nevyhladí do pôvodne dokonalého povrchu môjho ľavého ukazováka.

Popritom bolo však celkom zaujímavé zopakovať si proces zrážania krvi a zastavenia krvácania. Po poranení prsta začala celkom húfne tiecť krv. Pravdu povediac, čakal som to. Trafil som sa len do kože a možno p…