12. 5. 2009

SE K750i - 3,5 mm jack mod

Môj starý ale stále jarý mobilný telefón Sony Ericsson K750i má jednu chybu. Nemá jack výstup na slúchadlá. Používa svoj vlastný konektor a tak som vyše dvoch rokov používal SE slúchadlá dodávané výrobcom. Zvuk majú síce dobrý, ale nedržia mi dobre v ušiach a celkovo nemám rád takéto mikro-slúchadlá.

Našiel som preto jeden veľmi dobrý návod ako spraviť jack výstup na originálnom kábli od SE. Začal som rozoberať mikrofón do najmenšej súčiastky, no potom som si uvedomil, že nemám jack výstup. Doma som nenašiel žiaden nepoužívaný a musel by som ho kúpiť. Na nete som našiel už hotový výrobok, stál približne 150 Kč + poštovné. Neviem presne koľko by stál samotný jack výstup, ale asi pár €. Spomenul som si na rakúsky eBay. Za pár sekúnd som tam našiel presne to čo som potreboval a stálo to 1,12 € + poštovné. Adaptér som objednal a spolu s poštovným ma to vyšlo na niečo cez 3 € a posielali to až z HongKongu.


Objednávku som odoslal 3.5. a prišla dnes ráno (12.5.). Najzvláštnejšie ale na tom je, že sa mi minulú noc dva krát snívalo, že som sa bol pozrieť do poštovej schránky, či objednávka dorazila. Hneď ako som sa ráno zobudil, bežal som pozrieť do schránky a bolo to tam!

Celkovo to posilnilo moju dôveru v eBay a PayPal. Adaptér funguje a už zase môžem počúvať hudbu na mobile. Chcelo by to ale trošku lepšie slúchadlá. Mám jedny veľmi staré Philips štuple a dosť šumia. No zatiaľ som spokojný.

2 komentáre:

  1. No ja som pocul, ze namiesto potvrdzujucich emailov chodia potvrdzujuce sny.

    OdpovedaťOdstrániť