Skip to main content

TNT? Radšej niečo iné.

V práci používame kuriérske služby. Ide hlavne o zasielanie biologického materiálu alebo dát z holteru na Compact Flash karte. Zatiaľ čo o druhé sa stará DHL, o prvé TNT. Celkom známe spoločnosti v expresnej a logistickej doprave.

S DHL pokiaľ viem neboli problémy a všetko prebiehalo načas. No s TNT sa situácia naposledy dosť skomplikovala. Vraj aj v minulosti boli nejaké problémy s touto spoločnosťou a to ohľadom dodávky suchého ľadu (tuhý CO2). Pred pár dňami som podobnú situáciu riešil aj ja. Potrebovali sme odoslať vzorky plazmy.
Odoslal som faxom požiadavku na suchý ľad, v predstihu, aby prišiel na druhý deň. Fax som poslal do labákov v Belgicku, kde sa zhromažďuje asi všetok biomateriál zo štúdií. Čakal som na nejakú odozvu, potvrdzujúci fax o tom, že požiadavku zaevidovali. Nič som nedostal, možno príde zajtra.
Na druhý deň nič nechodilo, netušil som, či a kedy vôbec suchý ľad príde, tak som pre istotu ešte poslal mail. Poslal som ho z mojej osobnej adresy, rátal som aj s tým, že ho možno hodia do spamu, tak som preto zavolal do slovenskej centrály TNT. Teta na linke však o ničom nevedela, vraj mám zavolať štúdijovému koordinátorovi. Zavolal som teda kam bolo treba a dozvedel som sa, že mám znova poslať fax a tentoraz s poznámkou - urgent. Poslal som teda ešte pre istotu 2 krát takýto fax. A čo sa nestalo, o asi 5 minút nato zazvonil pri dverách ujo kuriér so suchým ľadom.
No bol to trocha šok a zároveň úľava po dňovom čakaní, či vôbec ľad príde načas. Trochu som bol z toho mimo, kópiu shipment listu som robil na 3 krát. Hneď ako kuriér odišiel, začal som rušiť objednávky na suchý ľad z toho dňa. V slovenskom TNT jednoducho asi nevedia, kde majú svojich kuriérov. Vraj to ide cez Belgickú stranu a ich to zrejme nemusí zaujímať. Ako logistická spoločnosť by mohla aspoň niečo vedieť o objednávkach v rámci krajiny a Európy. Neviem ako to funguje v logistike, či majú prepojené databázy alebo sa každý stará len o svoje územie. Podľa môjho názoru, by sa mala zásielka dať vystopovať vždy, keď je to potrebné a kuriérska spoločnosť by mala vedieť rýchlo reagovať.
To bola moja nie veľmi dobrá skúsenosť s TNT. Možno sa to stáva z času na čas, ale je trocha divné, že sa to isté stalo vraj aj viackrát v minulosti. Mohli by sa trocha vylepšiť.

Comments

Popular posts from this blog

First Hawaii, then Oregon

Why? Hawaii - the international conference on MR (ISMRM) happened to be in Honolulu in 2017. Oregon - to counterbalance volcanic islands with sunny beaches and volcanic mountain with snow.

Part One: No Glamping in Hawaiian Islands

Island One: KauaiAfter comfy 24-hour economy flights with Eva and Fabian, and just as I started to watch Moana, we landed in Lihue (Kauai). I assembled with Pedro, we took a rental car and quickly found our room in cosy Kauai Palms Hotel. For lunch next day we met Andrea in Kapaa and together we headed to see Wailua Falls, not far from Lihue. We left Andrea in Kapaa later that day and for our next night we were going to camp at Koke'e State Park Campground (thanks Evka for help with fixing my tent!). The night was very cold, roosters were loud and views from Kalalau Lookout were astonishing! It was time to warm up and see some beach so we decided to get a nice cup of coffee and visit a beach with restricted access for rental cars - Barking Sands Beach in 

Yamaha S08 - sticky keys repair

My keyboard Yamaha S08 suffered from several "sticky keys" disease already a year, perhaps more. That saying, I am pretty bad piano player. However, I like to have my devices fully functional for any cases.
I have found a very helpful guide, but with no photos. I made some for better visualization of the repair.
First, I unfastened all screws from both sides:

Second, I unfastened all screws from a wooden base plate which were holding the part with electronics.


Then I unfastened the golden screws holding the whole keyboard to the wood. The keyboard was now accessible from both sides.

The last step is described in the following video. It was just removing the sticky keys and reinserting them without a metal spring coming inside. The end of the metal spring has been left outside of the key:


So far it works well!

Inspiring music in Casey Neistat's vlogs

After watching a few vlogs by Casey Neistat on Youtube, I couldn't help notice the well-chosen music in the background. Particularly music by one artist named Julian Avila. Here is his music: https://soundcloud.com/julian_avila
Inspired, I took several months old videos I shot on GoPro Hero 2 when I was biking to Kahlenberg in the rain. After a few hours and two whiskeys, this came from my computer: